Bartal Tamás, a Miniszterelnökség kabinetügyek koordinációjáért felelős helyettes államtitkára elmondta, hogy a 9-12 évfolyamos diákok számára meghirdetett vetélkedő lehetőséget ad a fiataloknak arra, hogy megmutassák vállalkozói képességeiket; remélhetőleg közülük kerülnek majd ki a jövő sikeres vállalkozói.
A helyettes államtitkár, aki védnöke és zsűritagja is az eseménynek, hangsúlyozta: a pénzügyi kultúra fejlesztése fontos kormányzati célkitűzés és nemzetgazdasági érdek, ezért a kormány több intézkedést is tett ezzel kapcsolatban. Ide sorolta, hogy a 2017/2018-as tanévtől a kereskedelmi-közgazdasági szakgimnáziumokban kötelező a 32 órás pénzügyi-vállalkozási ismeretek tantárgy oktatása, valamint azt is, hogy európai minta alapján idén is rendeztek vállalkozási-gazdálkodási témahetet az iskolákban, mintegy 1.100 iskola és több mint 160 ezer diák részvételével. Jelezte: a témahetet jövőre márciusban rendezik majd meg.
Szekfü Tibor, a vetélkedőt szervező Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat elnöke a diákvállalkozói versenyről elmondta: ebben a tematikában második alkalommal rendezik meg a vetélkedőt, amelynek lényege, hogy a diákok találjanak ki valamilyen vállalkozást, gondolják végig annak bevezetését, ehhez készítsenek egy egyszerűsített üzleti tervet, valamint reklámfilmet és a vállalkozást bemutató imagefilmet is. Hangsúlyozta: fontos, hogy nem lexikális tudást várnak el a diákoktól, vagyis ez nem egy „bemagolós, felelős, prezentációtartós” vetélkedő, hanem egy abszolút gyakorlatias megmérettetés, amelyen gondolkodásra ösztönzik a diákokat.
Közölte, egy tematikus weboldalt is a létrehoztak, amelyen november 30-ig várják a jelentkezéseket, míg a pályázatokat december 20-ig lehet leadni.
forrás: MTI